Antares
Goliath AT
MSRP: $412.50
Availability: 227 in stock
| Size | 2757018, LT275/70R18 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 33.16 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 125R |
| Load Index | 125 |
| Speed Rating | R |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Metric |