Antares
Goliath AT
MSRP: $293.75
Availability: 59 in stock
| Size | 2456517, P245/65R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 29.54 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 111S |
| Load Index | 111 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |