Antares
Deep Digger
MSRP: $656.42
Availability: 12 in stock
| Size | 37135022, 37x13.50R22LT E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 36.5 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 123Q |
| Load Index | 123 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Flotation |