Antares
Deep Digger
MSRP: $535.19
Availability: 23 in stock
| Size | 2855522, LT285/55R22 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 34.34 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 124Q |
| Load Index | 124 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Metric |