Antares
Deep Digger
MSRP: $439.28
Availability: 112 in stock
| Size | 2757018, LT275/70R18 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 33.16 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 125Q |
| Load Index | 125 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Metric |