Antares
Deep Digger
MSRP: $478.38
Out of stock
| Size | 2756520, LT275/65R20 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 34.07 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 126Q |
| Load Index | 126 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Metric |