Antares
Deep Digger
MSRP: $417.03
Availability: 1 in stock
| Size | 2657017, LT265/70R17 E |
| Sidewall | Outlined White Letters |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 31.61 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 121Q |
| Load Index | 121 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Metric |