Antares
Comfort A5
MSRP: $368.73
Out of stock
| Size | 2756518, P275/65R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 32.07 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 116S |
| Load Index | 116 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |