Antares
Comfort A5
MSRP: $322.92
Availability: 88 in stock
| Size | 2755020, P275/50R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 30.83 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 109W |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |