Antares
Comfort A5
MSRP: $297.02
Out of stock
| Size | 2556017, P255/60R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 29.05 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 106H |
| Load Index | 106 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |