Antares
Comfort A5
MSRP: $334.95
Out of stock
| Size | 2358017, LT235/80R17 D |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 31.8 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 120Q |
| Load Index | 120 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | D |
| tireSizeType | Metric |