Antares
Comfort A5
MSRP: $208.88
Out of stock
| Size | 2157515, P215/75R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 27.7 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 100S |
| Load Index | 100 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |