Antares
Comfort A5
MSRP: $234.05
Out of stock
| Size | 2157016, P215/70R16 C |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 27.85 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 108Q |
| Load Index | 108 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Metric |