Antares
Blitzk RS
MSRP: $234.79
Out of stock
| Size | 2054017, P205/40R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 23.46 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 84W |
| Load Index | 84 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |