Antares
Blitzk RS
MSRP: $227.84
Availability: 4 in stock
| Size | 1955515, P195/55R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 23.44 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 85V |
| Load Index | 85 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |