Antares
AN-Locus
MSRP: $234.03
Out of stock
| Size | 2753519, P275/35R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 26.58 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 100W |
| Load Index | 100 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |